Jak Śląskie wspiera Przedsiębiorczych?

Pod hasłem Śląskie dla Przedsiębiorczych w dniu 6 czerwca br. odbyło się III Lokalne Forum Biznesu w Poczesnej. Na zaproszenie Stowarzyszenie w Gminie Poczesna i Pani Marty Salwierak w Sali Konferencyjnej przy Hali Sportowej gościliśmy przedstawicieli Funduszu Górnośląskiego, Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

– Cieszy nas fakt, że do naszej miejscowości na już 3. Edycję naszego Forum udało się zaprosić przedstawicieli instytucji, które wspierają przedsiębiorczych na terenie naszego województwa. Nie co dzień do mniejszych ośrodków zwłaszcza podmiejskich docierają informacje z jakich instrumentów finansowania mogą korzystać przedsiębiorcy – mówi Robert Chądzyński – pomysłodawca i współorganizator forum.

– Śląskie stara się dbać o wszystkie grupy swoich mieszkańców. Ludzie przedsiębiorczy również mogą otrzymać wsparcie w ramach działań instytucji podległych samorządowi województwa – wskazuje Marta Salwierak – radna Sejmiku Województwa Śląskiego

W spotkaniu uczestniczyło prawie 30 przedsiębiorców z terenu gminy Poczesna i okolicznych miejscowości. Z ramienia Funduszu Górnośląskiego panel poświęcony instrumentom finansowym dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy są zainteresowani pożyczkami Pani prezes Bożena Rojewska. Pani Adriana Witkowska – Konieczny z Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości poprowadziła panel poświęcony programom dotacyjnym. Pan Marcin Bernat i Piotr Krawczyk z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach poprowadzili panel poświęcony sytuacji na rynku pracy w naszym województwie oraz  zatrudnianiu cudzoziemców.

Przedstawiciel samorządu gminy Poczesna przedstawił ofertę gminy skierowaną do przedsiębiorczych. W kuluarach była okazja do wymiany doświadczeń i szerszej dyskusji z prelegentami.

SONY DSC