Senator Jarosław W. Lasecki w Poczesnej

W dniu 15 października na spotkaniu z Mieszkańcami gościliśmy Senatora ziemi częstochowskiej Jarosława W. Laseckiego.

 

Spotkanie w ramach cyklu Poznaj Swojego Parlamentarzystę odbyło się w Remizie OSP w Hucie Starej A. Po krótkim przedstawieniu naszego Gościa, które poprowadził Prezes Stowarzyszenia głos zabrał Pan Senator. Przypomniał jaką drogę od lat 80 XX wieku przebył do dnia dzisiejszego. Wspomniał o studiach na różnych uczelniach, o szczęściu dzięki któremu udało mu się zarobić pieniądze oraz działalności społecznej. Część wystąpienia poświęcił na przedstawienie własnej opinii na temat demokracji i znaczeniu świadomości demokracji w życiu społecznym. Podkreślił, że w demokracji decydują nie najlepsze przekonania, najlepsze pomysły, lecz większość. Aby podjąć decyzję konieczne jest przekonanie 50% +1 osoby do swoich pomysłów i wówczas można w systemie demokratycznym zrealizować własne pomysły. Wspomniał również o swoim udziale w życiu politycznym, które rozpoczynał jako senator niezależny. Jak podkreślił jako jedyny senatorem, który w 2005 roku dwukrotnie wygrywał wybory w swoim okręgu wyborczym. Przed ostatnimi wyborami wstąpił do Platformy Obywatelskiej i wystartował z listy PO.

W trakcie spotkania Mieszkańcy pytali o sprawy, dla nich ważne. Ponieważ Pan Senator jest członkiem Komisji Obrony Narodowej pytania dotyczyły naszego miejsca w NATO, opinii na temat myśliwców F-16 oraz jednostki wojskowej w Lublińcu i uposażenia emerytalnego wojskowych. Podniesiony został również udział naszych żołnierzy w misjach zagranicznych i ich znaczenia.

Mieszkańcy pytali również o  autostradę A1, która ma ułatwić komunikację w naszym regionie oraz znacząco odciążyć nasze drogi. Podejmowano również sprawy uposażenia emerytalnego służb mundurowych oraz wyzwań jakie stawia przed nami współczesna edukacja.

Pan Senator podzielił się z uczestnikami spotkania swoimi doświadczeniami z 13 walki o ocalenie Zamku Bobolice. W przygotowanej prezentacji przedstawił w etapach jak wyglądało kompletowanie potrzebnej dokumentacji, zgromadzenie niezbędnych zezwoleń i pozwoleń oraz walka z urzędnikami. Dzięki determinacji i zaangażowaniu prywatnych funduszu Zamek Bobolice dziś przyjmuje gości i daje pracę.

Na zakończenie Mieszkańcy podziękowali panu Senatorowi i wręczyli kwiaty.

Po raz kolejny w spotkaniu nie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych.