300 biegaczy

28 kwietnia 2018 odbyła się wyjątkowy bieg – Strażacka 10-ka Bieg o Puchar św. Floriana w Hucie Starej A. Było to wyjątkowe święto sportu. Na nasz bieg przybył Jakub Jelonek – Olimpijczyk i autor książki Trening Mistrzów oraz ks. Łukasz Dybowski – duszpasterz sportowców. Honorowy patronat nad biegiem objęła Marta Salwierak – Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

– Niemal 300 biegaczy stanęło na linii startu naszego biegu. Był bieg dla dzieci na dystansie ok. 200 metrów od Bieg na dystansie 5km i 10 km. Miłośnicy Nordic Walking również mogli rywalizować na dystansie 5km. – mówi Rafał Dobosz – wiceprezes Stowarzyszenie w Gminie Poczesna – organizatora biegu

– W okolicach 4 maja co roku organizujemy Bieg. W 2016 roku było nas 30, w 2017 – 150 biegaczy. Dziś na starcie staje niemal 300 uczestników biegu – mówi Robert Chądzyński – kierownik imprezy.

Bieg odbył się po ulicach Huty Starej A i Huty Starej B. Biuro zawodów i Start zawodów zostało usytuowane na roku ulicy Lipowej i Tkackiej przy Kaplicy w Hucie Starej A.

– Byłoby trudno bez pomocy Amatorskiej Grupy Sportowej SPORTCZESNA i Zabieganych Częstochowa – wskazuje Artur Nowicki – autor logo biegu. Potrzebni są ludzie z pasją i chętni do pomocy. Takich właśnie można znaleźć tu, gdzie pomysł organizacji biegu szybko znalazł podatny grunt i z roku na rok rozwija się coraz lepiej.

Na każdego zawodnika na mecie czekał pamiątkowy medal, a na zwycięzców pamiątkowe statuetki. Dodatkowo Pani Marta Salwierak wręczyła zwycięzcom specjalne pozłacane medale i puchary ufundowane przez Marszałka Województwa Śląskiego. Nagrody specjalne otrzymali również najmłodsza oraz najstarszy uczestnik biegu zasadniczego.

Bieg został dofinansowany z budżetu samorządu województwa Śląskiego. Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli wśród uczestników biegu można było rozlosować nagrody ufundowane przez sponsorów.

W sumie imprezę zabezpieczało 7 jednostek straży pożarnej z OSP Bargły, OSP Słowik, OSP Wrzosowa, OSP Wanaty, OSP Hutki, OSP Zawisna i OSP Rudniki oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie