Zapraszamy na Bieg

28 kwietnia odbędzie się trzecia edycja Biegu Strażacka 10-ka. Rywalizacja będzie odbywać się na dystansie 5 i 10 km dla biegaczy oraz na dystansie 5 km dla miłośników Nordic Walking i około 200 m dla dzieci.

Wzorem lat ubiegłych dla każdego uczestnika przewidzieliśmy pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny. Dla zwycięzców przygotowane zostaną pamiątkowe statuetki.

– Cieszę się że dzięki pasji do biegania udaje się promować zdrowy tryb życia. Święto patrona strażaków jest dodatkowym argumentem aby zawody rozgrywać na przełomie kwietnia i Maja – mówi Robert Chądzyński – organizator biegu.

Dzięki wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego udało się znacząco ograniczyć wysokość opłaty startowej co mamy nadzieję sprawi, że do rywalizacji włączą się również  osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem.

– Współpracujemy w różnymi klubami biegaczy. Dziękujemy za wsparcie zaprzyjaźnionej organizacji – Zabieganych Częstochowa, która w tym roku włącza się w przygotowanie naszej imprezy biegowej – mówi Rafał Dobosz – wiceprezes Stowarzyszenia w Gminie Poczesna i Radny Gminy Poczesna.

– W tym roku chcemy przygotować wyjątkowe koszulki, które będzie można wykorzystywać nie tylko w czasie naszego biegu. Pomysłem przewodnim jest zawołanie „Zapaliłem się do biegania” – mówi Artur Nowicki – autor logo biegu.

Zapraszamy do udziału w imprezie. Zapisy odbywają się za pośrednictwem Internetu www.biurozawodow.pl i w Biurze Zawodów w dniu imprezy  od godz. 9.00 rano.

Więcej informacji o biegu znajdziesz na stronie organizatora www.wgminiepoczesna.pl oraz na profilu Stowarzyszenia w portalu społecznościowym Facebook